Aktuality
Největší rakouský lyžařský ráj nabídne v zimě 860 km sjezdovek

Největší rakouský lyžařský ráj nabídne v zimě 860 km sjezdovek

4.11.2010

 

 

Vídeň - Na 860 kilometrů sjezdovek se mohou v zimní sezoně těšit návštěvníci největšího rakouského lyžařského ráje Ski amadé, který tvoří pět regionů. Vedení stejnojmenného sdružení dnes ve Vídni představilo nabídku pro letošní zimní měsíce. Sezona oficiálně startuje koncem listopadu. Svaz stojí i o hosty z Česka. Informace na jeho webu jsou v češtině.

"V Česku je náš nejsilnější trh ze zemí střední a východní Evropy. Samozřejmě tam máme specializovaný marketing a nejsilnější reklamu. Za posledních osm let se počet noclehů hostů z Česka zvýšil o více než 250 procent," řekl ČTK výkonný ředitel sdružení Ski amadé Christoph Eisinger. Podle něj ale svaz speciální nabídku jen pro Čechy nepřipravuje.

Nejpočetnější skupinu návštěvníků tvoří Němci. Následují Rakušané. Na třetí příčce jsou lyžaři ze zemí střední a východní Evropy, a to hlavně Češi. Loni sdružení zaznamenalo 770.000 noclehů středoevropských a východoevropských turistů. Byl to přírůstek o 1,6 procenta. Zvýšení očekává Ski amadé i letos.

Sdružení vzniklo před deseti lety. Zastřešuje 22 provozovatelů lanovek z pěti lyžařských regionů. Mezi ně patří Salzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig a Grossarltal. Celkem 85 procent z 860 km jejich sjezdovek je zasněžovaných. Pod svaz spadá i 270 vleků a lanovek a 260 horských chat a restaurací.

Ke svému desátému výročí připravil svaz třeba "4=3 balíček". Obsahuje v době od 19. prosince do 1. dubna čtyři noclehy ve vybraných zařízeních a čtyřdenní skipas za cenu tří dnů. V nabídce jsou i víkendové slevy pro děti a mládež. V předprodeji je možné výhodněji pořídit i permanentku na celou sezonu. Také rodiny chce sdružení nalákat na slevy a permanentky pro děti zdarma.

Eisinger připomněl, že ve všech lokalitách stačí jediný skipas. Právě kvůli tomu si ale vzal sdružení Ski amadé na mušku rakouský antimonopolní úřad. Zkoumá, jestli mezi provozovateli není kartelová dohoda o cenách. Podle Eichingera ale kontrola nechává svaz v klidu. Ceny, které loni vzrostly asi o tři procenta, si určují sami provozovatelé, uvedl výkonný ředitel.

Do modernizace, údržby stávajících a stavby čtyř nových lanovek poputuje v zimě téměř 50 milionů eur. Dalších 23 milionů sdružení investuje do rozšíření sjezdovek a parkovišť či pořízení sněžných děl, řekl člen představenstva Ski amadé Hartwig Mosshammer. Vedení svazu věří, že vylepšování podmínek a slevy přivedou opět víc turistů. Podle Eisingera v loňské sezoně tržby proti předloňsku stouply o 2,2 procenta na 183 milionů eur.

V regionu je 145 modrých sjezdovek o délce 280 km. Na 180 červených sjezdovek měří 483 km a tři desítky černých pak 97 km. Zájemcům je k dispozici více než 94.000 lůžek v ubytovacích zařízeních.

Autor: ČTK
vydáno: 04.11.2010, 16:33 | aktualizace: 04.11.2010 17:09

 

Zájezdy do Rakouska si můžete vybrat zde (klikněte na odkaz).