Aktuality
Do skiareálu Lipno budou návštěvníky vozit zdarma skibusy

Do skiareálu Lipno budou návštěvníky vozit zdarma skibusy

2.11.2010

 

 

 

České Budějovice - Skipasy v největším jihočeském lyžařském středisku Lipno letos nepodraží. Jednodenní bez slevy přijde na 490 korun, týdenní na 2670. Děti do 18 a senioři jezdí se slevou. Existuje ale celá škála cenově odlišených skipasů. Lyžaře budou z okolních hotelů a penzionů vozit ke sjezdovce zdarma skibusy. Pobytové balíčky mimo hlavní sezonu, tedy v lednu, budou ještě výhodnější než loni. Na plno se rozjíždí projekt Lipno bez bariér, řekl dnes ČTK obchodní ředitel společnosti Lipno Servis Martin Řezáč.

"Jedním z unikátních projektů v Česku je zavedení skibusu. Bude jezdit bezplatně mezi Frymburkem a Lipnem nad Vltavou. Zdarma bude vozit nejen lyžaře z hotelů a penzionů na sjezdovky. Inspirovali jsme se v alpských střediscích, nikde jinde v Čechách to tak zatím nefunguje," uvedl Řezáč. Podle plánu by měl jezdit od 8. prosince do 20. března.

Další novinkou je projekt Lipno bez bariér podpořený ministerstvem pro místní rozvoj, který je zaměřen na volnočasové pobyty handicapovaných osob a jejich integraci mezi ostatní návštěvníky. "Do půjčovny pořídíme lyže pro postižené - monoski, a také běžky nebo třeba mikroporty pro traséry, kteří budou navádět nevidomé lyžaře. Budeme také vzdělávat ve spolupráci s handicapovanými naše instruktory, aby tuto skupinu lidí poznali a uměli s nimi komunikovat," vysvětlil Řezáč.

V lyžařské škole ve skiareálu Lipno, která podle vedoucího Víta Hovorky patří s 530 instruktory k největším v Česku, připravili zábavný kurz pro děti. "Jedná se o novinku, která je někde mezi privátní a skupinovou výukou, na jednoho instruktora budou připadat tři děti. Chceme, aby výuka byla intenzivnější, na druhou stranu, aby se děti nebály. Když jsou samy s instruktorem, pak mají vůči němu vcelku velký respekt," řekl Hovorka ČTK. Výhodná bude cenově, dvě hodiny přijdou na 600 korun.

Společnost Lipno Servis dokázala loni zorganizovat zatím nejúspěšnější sezonu v historii. Skiareál navštívilo na 210.000 lidí, což je o 17 procent více než v předcházející sezoně. Téměř 60 procent klientely tvořili Jihočeši, zhruba pětinu Středočeši a hosté z jižní Moravy. Cizinců přijelo asi devět procent. V regionu Lipno-Frymburk bylo podle Řezáče v hlavní sezoně plně obsazeno. Představuje to mimo jiné práci pro 210 lidí.

Jak řekl ČTK, je předpoklad, že i letošní sezona bude úspěšná. Pobyty si v tuto dobu rezervovalo více lidí než loni. Přitahuje je sem i nejdelší bruslařská dráha v Česku. Provozovatelé možná ještě stihnou koupit speciální rolbu na úpravu tratí. Sdružení obcí pak vydalo letáček, jak se na zamrzlé hladině Lipna chovat.

Slavnostní zahájení sezony se plánuje na 18. prosince, vleky se ale rozjedou podle sněhových podmínek dříve. V minulosti se na Lipně lyžovalo i v prvním listopadovém týdnu. Loni až od poloviny prosince. Provozovatelé chystají také řadu doprovodných akcí, jejich cílem je - návštěvníky bavit.

Autor: ČTK
vydáno: 02.11.2010, 12:07 | aktualizace: 02.11.2010 12:44

 

Zájezdy na Lipno si můžete objednat zde (klikněte na odkaz).