Detail destinace

Taba Heights Egypt - transparent

za cenu .

Počasí:

Dnes Počasí v Taba - transparent 34° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Dovolená v Egyptě - poloostrov Sinaj

  • Poloostrov na rozhraní africké a euroasijské pevniny byl od nepaměti spojnicí mezi velkými kulturami Severní Afriky a Blízkého východu. Přes Sinaj vedla cesta Mojžíšova lidu z egyptského útlaku do zaslíbené země. Od dob Mojžíšova putování je Sinaj nedílnou součástí Svaté země. Místa jako Mojžíšova hora, z níž si tento vůdce přinesl boží desatero, místo zázraku hořícího keře nebo nasycení manou nebeskou jsou v Bibli vzpomínána a dodnes uctívána (a to i přes to, že o přesnou trasu cesty přes Sinaj se dosud  historikové přou).
  • Z geologického hlediska je rozsáhlý (61.000 km2) sinajský poloostrov součástí Afriky a z geografického Asie. Od obou kontinentů je oddělen zálivy Rudého moře. Od ostatního Egypta je na severozápadě Sinaj úplně oddělen Suezským kanálem, ale dopravně se přes něj dá z Afriky dostat přívozy a jedním tunelem v jeho jižní části. Pro zahraniční návštěvníky, trávící dovolenou v letoviscích na Sinaji, je tak umožněna i návštěva Káhiry a jí blízkých staroegyptských památek - pyramid v Gíze a Sakkáře.
  • Severní část Sinaje je omývána vlnami Středozemního moře. Převážná část poloostrova je pokryta pouští a skalnatými horami (nejvyšší je Hora svaté Kateřiny s 2.637 m, která o něco převyšuje sousední Horu Sinaj, známou jako Gebel Músá - Mojžíšova hora).
  • Podnebí je typicky pouštní, suché a teplé (v létě denní teploty často převyšují 30°C) s velkými rozdíly mezi dnem a nocí (s ohledem na členitý horský reliéf může rozdíl denních a nočních teplot v extrémních případech činit i přes 20°C). Zeleň je k vidění jen v několika málo oázách, z nichž největší je vnitrozemská oáza Fejrán s cca 30.000 datlovými palmami.

Taba

  • Rozvíjející se letovisko na severu Akabského zálivu je jako stvořené pro nádhernou dovolenou v luxusních hotelových resortech, které se rozprostírají po pobřeží od Nuweiby až do Taby.
  • Celé pobřeží obklopují vysoké hory téměř spadající až k dlouhým písčitým plážím. Na své si zde přijdou nejenom milovníci relaxační dovolené, ale i potápěči – pobřeží je lemováno pestrobarevnými korály, které uspokojí jak začátečníky, tak i pokročilé.
  • Poloha letoviska v blízkosti Jordánska a Izraele umožňuje pohodlnou návštěvu Jeruzaléma či Petry.
  • V oblasti Taby je většina pláží písčitých se vstupem do moře přes kamenitý pás. I když je u některých hotelů část pláže upravena k pohodlnějšímu vstupu, doporučujeme pro Vaše pohodlí obuv do vody.

Taba Heights

  • Oblast, která nabízí spoustu sportovních a volnočasových aktivit a v níž naleznete jedno z nejlepších golfových hřišť v oblasti s 18-ti jamkami, potápěčské centrum, centrum vodních sportů nebo můžete využít systém „dine around“ (po předchozí domluvě a mírném doplatku můžete večeřet v kterémkoliv hotelu v oblasti).


Nuweiba

  • Poklidná oblast nacházející se přímo u pěkné písčité pláže s pozvolným vstupem do moře je vhodná především pro rodiny s dětmi i klienty toužící po relaxační dovolené.