Detail destinace

Kefalos Řecko - transparent

Nabízíme 3 ubytovacích kapacit za cenu 5 980 Kč - 61 390 Kč.

Řecko - ostrov Kos - Kefalos

  • Kefalos je poloostrov na jihozápadě ostrova Kos. Ve srovnání s rušnou severní a střední částí ostrova, kde je poměrně hustá zástavba, je letovisko Kefalos v oblasti, která je jako stvořená pro klidnou a pohodovou dovolenou. Záliv s plážemi Agios Stefanos a Kamari patří mezi nejfotografovanější místa na ostrově Kos. Není divu, každého musí okouzlit záliv s nádhernými písečnými plážemi a s malým skalnatým ostrůvkem Kastri, kde bělostí svítí malý kostelík. Atraktivnost tohoto místa umocňují zbytky helénského chrámu starověké Astypálie a baziliky sv. Štěpána z období raného křesťanství. V okolí tohoto archeologického naleziště čeká všechny, kteří se rádi potápějí, příjemné překvapení. Pod hladinou se objeví další části starobylého osídlení.
  • V bezprostředním dosahu od ubytovaní jsou snadno dostupné krásné písečné pláže Kamari, Agios Stefanos a malá pláž Katerina. Naleznete zde střediska vodních sportů se školou katamaránů a vodního lyžování. Můžete si zde pronajmout malý motorový člun nebo vodní skútr a prozkoumat okolní pobřeží a malý ostrůvek Kastri. Pronájem lehátek a slunečníků je samozřejmostí.
  • Po celé délce zálivu (cca 3 km) jsou taverny a malé kavárny. Velmi příjemné posezení u poctivé řecké kuchyně nabízí taverny Captain John nebo Syrtaki. Z obou těchto taveren je krásný výhled na moře a na ostrůvek Kastri. V místě je mnoho obchodů. Centrum je soustředěno okolo přímořské promenády, která končí v malém přístavu, kde kotví výletní čluny a loďky rybářů.
  • Díky úzké šíji poloostrova Kefalos (cca 1,2 km) se Vám otevřou i další nádherné divoké pláže jihozápadního pobřeží ostrova Kos, kde snadno naleznete i soukromí. Jednou z takových pláží je pláž s bílým pískem a s azurově modrou vodou, která se nazývá Kochyli. Naleznete zde školu kiteboardingu.
  • Na sever od zálivu Kefalos je řada dalších pozoruhodných pláží, které jsou velmi populární.  Postupujeme-li na severovýchod od zálivu Kefalos, narazíme na pláž Camel, Almyrou, Paradise, Lagada, Markos, Sunny Beach, Polemi a Golden Beach. Pláže jsou dobře dostupné dopravními prostředky a jsou opravdu krásné. Na některých z nich se nalézají taverny nebo kiosky s občerstvením a provozují se zde vodní sporty (např. pláž Paradise).
  • Hlavní město Kos, vzdálené 45 km a bohaté na starověké a středověké památky, je dosažitelné místní autobusovou dopravou, ale daleko lépe jej objevíte na okružním výletě po ostrově Kos.
  • Dovolená, to jsou nejkrásnější dny v roce. Kdo hledá během dovolené zklidnění mysli, čisté moře s krásnými písečnými plážemi a přátelskou atmosféru bývalých letních bytů, nebude v Kefalosu zklamán a rád se bude vracet.
  • Transfer z/na letiště Andimachia cca 25 km): cca 30 min.
  •  

Další užitečné informace k dovolené na řeckém ostrově KOS << klikněte ZDE >>

Výsledky hledání
Náš tip
Eleni

Eleni

Řecko » Řecko ostrovy » Kos » Kefalos

196 termínů / 1 Last minute / 195 First minute

Strava: SN Odlet: PRG, BRQ, OSR Odjezd z: 0 míst

letecky LM FM

Náš tip
Sacallis Inn

Sacallis Inn

Řecko » Řecko ostrovy » Kos » Kefalos

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky

Náš tip
Blue Lagoon Village

Blue Lagoon Village

Řecko » Řecko ostrovy » Kos » Kefalos

198 termínů / 0 Last minute / 99 First minute

Strava: Al Odlet: PRG, BRQ, OSR Odjezd z: 0 míst

letecky FM


další nabídky >