Dovolená v Řecku - ostrov Korfu - užitečné informace

Přitažlivost Řecka je tak stará, jako Řecko samo - má ideální podmínky pro turistiku, což se odráží ve vysoké návštěvnosti země. Možnost obdivovat nejen přírodní krásy a neobvyklý půvab krajiny, ale i památky výjimečné historické hodnoty lákají turisty k návštěvě této země - kolébky civilizace. Máte zde možnost obdivovat minulost i současnost zároveň. Kromě toho určitě každého návštěvníka okouzlí výjímečná řecká pohostinnost, se kterou se setkáte na každém kroku.

Před dovolenou v Řecku vám jistě přijdou vhod níže uvedené informace, které cestování do Řecka jistě obohatí.

Řecko - ostrov Korfu

 • Hlavní město: Korfu (Kerkyra)
 • Obyvatelstvo: 100000
 • Rozloha: 592 km2

Řecko - ostrov Korfu - smaragdový či věčně zelený ostrov

 • KORFU, řecky Kerkyra, je největší Ionský ostrov. Pro svou polohu, příjemné středozemní klima a bohatou středomořskou vegetaci je ostrov Korfu navštěvovaný turisty z celého světa a nazýván smaragdovým nebo věčně zeleným ostrovem.
 • Ostrovní svět překvapí zelenými zalesněnými horskými svahy, nádherným sluncem od rána do večera a průzračným krásně modrým mořem. Civilizace a národy procházející v minulosti tímto ostrovem, zde zanechaly řadu historických památek, které umožňují návštěvníkům nahlédnout do zvyků a kultur dob dávno minulých.
 • Obyvatelé Kerkyry jsou pohostinní, vždy dobře naložení a přívětiví, ochotní pomoci cizinci. Města, malebné vesničky, moře, lidé, všechno na Kerkyře má zvláštní půvab, který způsobuje, že se návštěvníci rádi na tento ostrov vracejí.

Řecko - Oficiální prezentace

Greek National Tourism Organisation (GNTO) << klikněte ZDE >>

Řecko - ostrov Korfu - Poloha

 • Ostrov Korfu, přezdívaný zelený smaragd, zamilovaný ostrov císařovny Sissi či perla Ionských ostrovů, je největším a současně též nejsevernějším ostrovem Ionského souostroví.

Řecko - ostrov Korfu - Povrch

 • Severní část ostrova má hornatý charakter, zde se nachází nejvyšší pohoří Pantokrator, které je tvořeno vápenci a dolomity. Ostrov je porostlý olivovníky, cypřiši, jalovcem, borovicemi, pistáciovníky, planikou, sápií a oleandry. K pokladům Korfu patří na 50 druhů zemních orchidejí.
 • Po celém ostrově se také vyskytují drobné zkameněliny mořských živočichů a rostlin, dodnes připomínající dávný původ hornin, z nichž je ostrov složen.
 • Ostrov žije především z turistiky, která je nejdůležitějším hospodářským odvětvím ostrova. Dále se zde produkují výrobky pro turisty - keramika, kůže, zlaté a stříbrné šperky a výrobky z olivového dřeva.
 • Zeleň ostrova Korfu ostře kontrastuje se skalnatými pustinami řeckého a albánského pobřeží, ležícího jen několik kilometrů od Korfu. Více než čtyři miliony olivových stromů pokrývajících většinu ostrova doplňují vysoké cypřiše, akácie i vonné fíkovníky a eukalypty.

Řecko - ostrov Korfu - Popis

 • Ostrov může českému turistovi nabídnout vše, co si od kvalitní dovolené slibuje. Tyrkysově zbarvené moře s křišťálově čistou vodou, kouzelné písečné pláže a blízký stín olivových hájů. Členité pobřeží se stovkami zátok, v nichž nalezne soukromí milovník klidného odpočinku. Kouzelné hory se sporou vegetací, kamenitými cestami a malébné večery v některé z restaurací s přebohatou nabídkou klasické řecké kuchyně a dobrého vína. Komu chybí i na dovolené noční život, nebude na ostrově Korfu ošizen. Stačí zajít do některé z obrovského množství diskoték, jejichž provoz končí často až o šesté hodině ranní. Českého turistu čekají ochotní a usměvaví, nikoliv však dotírající majitelé obchůdků, v nichž nakoupíte i těsně před půlnocí.

Řecko - ostrov Korfu - město Korfu

 • Corfu Town má 30 000 obyvatel, mezinárodní letiště, přístav a spoustu historických památek. Mezi ně patří dva benátské hrady, Stará a Nová pevnost ze 13. a 17. století, dále se nabízí více jak 12 muzeí a obrazáren, velký počet kostelů a tři filharmonické orchestry.

Řecko - ostrov Korfu - letovisko Kanoni

 • Kanoni je významné místo pro turisty, je to vlastně vyhlídka, odkud je nádherný výhled na známý „Myší ostrov“ a hlavní město Kerkyra. Je tu krásná krajina i pláže. Hlavní město je vzdáleno 4 km a je s ním pravidelné autobusové spojení.
 • Transfer z/na letiště trvá zhruba 10 minut.

Řecko - ostrov Korfu - letovisko Liapades

 • Dvacet kilometrů na severozápad od hlavního města Kerkyra a pouhé 3 km nad historickou Paleokastritsou najdete malebnou zátoku střediska Liapades lemovanou skalnatými úbočími, jež Vás okouzlí nádhernou oblázkovou pláží s téměř neporušeným okolím a průzračně křišťálovou vodou Ionského moře. Nadchne Vás zde především nádherná příroda, uprostřed níž se letovisko nachází. Můžete se vydat i na ostatní téměř opuštěné romantické písečné pláže z nichž si dovolujeme jmenovat např. pláž Chomi.
 • Liapades leží v krasové oblasti. Součástí tohoto romantického letoviska je členité pobřeží s mnoha zálivy a mořskými jeskyněmi. V zálivu, asi 50 m od břehu je v hloubce okolo 8 m ponořený útes. Kolem tohoto útesu je nadprůměrné množství života, pro milovníky potápění je to jedna z nejhezčích lokalit v oblasti.
 • Ideálním místem na večerní procházku je původní vesnice, která se nachází cca 1 km dále ve vnitrozemí a je pověstná svou typickou řeckou atmosférou. Můžete zde poznat ještě turistikou nedotčený život místních obyvatel a toulat se úzkými uličkami se zvonicemi a útulnými tavernami. Pokud sníte o krásné, romantické a klidné dovolené, daleko od ruchu měst, je pro Vás Liapades jako stvořené.
 • Transfer z/na letiště trvá zhruba 20 minut.

Řecko - ostrov Korfu - letovisko Agios Gordis

 • Letovisko Agios Gordis najdete cca 14 km od hlavního města Kerkyry a pouze 7 km od vodního parku. Je to letovisko, které nabízí všechny vymoženosti ke strávení pohodlné dovolené, ale zároveň je obklopeno nedotčenou přírodou. Je to vhodné místo pro rodinnou dovolenou, doporučujeme pro milovníky potápění.
 • Transfer z/na letiště trvá zhruba 20 minut.

Řecko - ostrov Korfu - letovisko Dassia

 • Živé letovisko 13 km severně od Kerkyry. Dassia se změnila z původní malé rybářské vesničky v průběhu několika desetiletí v jedno z nejvyhledávanějších letovisek na Korfu. Zvláště se zalíbí milovníkům vodních sportů. Pláže jsou písčité a o to průzračnější. Resorty jsou obklopeny borovicemi, olivovníky, ale nebudete postrádat ani restaurace, taverny, bary a diskotéky. Překvapí Vás kouzelný výhled na protilehlé albánské pobřeží.
 • Transfer z/na letiště trvá zhruba 30 minut.

Řecko - ostrov Korfu - letovisko Benitses

 • Jen 13 km vzdálené letovisko na jih od hlavního města, kam jezdí pravidelně autobus. Dřívější rybářská vesnice, dnes jeden z nejoblíbenějších resortů s tavernami a bary lemujícími pláže. Nechybí nabídka vodních sportů. Pláže jsou zčásti písčité, zčásti oblázkové.
 • Transfer z/na letiště trvá zhruba 30 minut.

Řecko - ostrov Korfu - letovisko Ipsos

 • Přímořské letovisko Ipsos se rozkládá v nádherné zátoce asi 15 km severně od hlavního města Korfu, linkové spojení cca každé dvě hodiny. Na uzší (cca 3 m široké) pláži jsou k dispozici téměř všechny druhy vodních sportů. Letovisko je vyhlášeno svým rušným nočním životem, je zde mnoho taveren, obchodů, diskoték a barů. Poblíž letoviska vede cesta na nejvyšší horu ostrova Pantokrator, kde je nejkrásnější výhled na severní část ostrova Korfu.
 • Transfer z/na letiště trvá zhruba 30 minut.

Řecko - ostrov Korfu - letovisko Paleokastritsa

 • Malebné letovisko se rozkládá u nádherné zátoky s tyrkysovým mořem, která nabízí četné příležitosti ke koupání a vodním sportům. Zátoce dodává majestátnosti klášter Panagia Theotokós, který je postaven na vysoké skále. Můžete zde také navštívit muzeum s obrazy, rouchy a také několika obrovskými kostmi, pravděpodobně velrybími. Oblast Paleokastritsa je považována za místo, kde kdysi stával palác krále Alkiona a kde se setkali Nausika a Odysseus. Místo je ideální pro pozorování mořského života a podmořských jeskyň i pro romantickou projížďku na lodičce nebo šlapadlu. Vzdálenost od letiště cca 26 km. Opravdovým zlatým hřebem jsou nádherně dlážděné zahrady, které svým návštěvníkům umožní nezapomenutelný výhled na celé pobřeží. Paleokastritsa je zárukou kvalitní dovolené.
 • Transfer z/na letiště trvá zhruba 35 minut.

Řecko - ostrov Korfu - letovisko Barbati

 • Menší středisko situované pod nejvyšší horou ostrova Pantokrator poskytuje veškeré podmínky k prožití klidné dovolené. Nádherná příroda, fantastické výhledy, oblázková pláž s průzračně čistým mořem i výběr obchůdků či taveren poskytuje všechno k tomu, abyste svoji dovolenou strávili dle Vašich představ. Za rušnějším nočním životem můžete vyrazit do nedalekého městečka Ipsos (často pro svůj noční život přezdívané ,Malé Las Vegas"), které je lehce dostupné místní dopravou či taxíkem.
 • Transfer z/na letiště trvá zhruba 45 minut.

Řecko - ostrov Korfu - letovisko Messonghi

 • Relaxační a malebné letovisko, skvělá volba pro návštěvníky hledající pohodu a odpočinek, zábavu i pro rodiny s dětmi. Najdete zde rozkošné zelené plochy a písečnou i oblázkovou pláž, několik restaurací a dostatek obchodů. Na plážích je pestrá nabídka vodních sportů. Odtud začíná nejhezčí olivovníkový porost ostrova. Pokud se vypravíte do vnitrozemí, po 25 km dorazíte k jezeru Korission. Hlavní město leží severně od hlavního města ve vzdálenosti 22 km.
 • Transfer z/na letiště trvá zhruba 60 minut.

Řecko - ostrov Korfu - letovisko Acharavi

 • Na půvabném severním pobřeží Korfu leží Acharavi obklopené olivovými háji a políčky místních farmářů a stejně tak i zeleným a voňavým pohořím, které láká k pěším túrám či oblíbeným projížďkám v jeepech. Vzdálenost do hlavního města Kerkyry je přibližně 40 km.
 • Nádherná, 6 kilometrů dlouhá písčito-oblázková pláž se vine až do blízkého střediska Roda. Mělké pobřeží s průzračně modrou vodou dělá toto místo rájem pro děti. Je tu i možnost vodních sportů (vodní lyže, padák nebo windsurfing) a to jak v moři tak i v novém aqua parku, který byl otevřen teprve minulý rok. Dále tu najdete i množství, pro veřejnost, otevřených bazénů. Do vedlejšího městečka Sidari se slavnými kanály lásky "Canali d'Amore" se pohodlně dostanete ostrovním autobusem. Pro každého koho láká nakupování, nabízí Acharavi velké množství obchůdků se suvenýry, zlatnictví a dalších obchodů. Jakmile zapadne slunce, můžete objevit zdejší noční život, o který se postarají četné taverny a bary.
 • Transfer z/na letiště trvá zhruba 60 minut.

Řecko - ostrov Korfu - letovisko Roda

 • Rušnější letovisko Roda na severním pobřeží, které dá zapomenout na starosti všedního dne. Je vzdáleno cca 32 km od Kerkyry. Můžete zde spatřit nádherné východy slunce, které se vynořuje z moře a jež Vás možná vylákají k procházce po pobřeží či k romantickému posezení na pláži. Většina dění v Rodě se soustřeďuje do jakéhosi pomyslného trojúhelníku. Jeho první stranu tvoří písečná pláž s možnostmi pronájmu slunečníků a lehátek a různých vodních sportů (vodní lyžování s výukou pro začátečníky, jízda na banánu či ringu, paragliding, pronájem motorových loděk atd.). Podél pobřeží je také řada různých taveren, barů a restaurací, které lákají turisty na své speciality a k příjemnému posezení u vína či koktailu.
 • V sousedním letovisku Acharavi, vzdáleném cca 2,5 km se nachází také vodní park Hydropolis. Druhou pomyslnou stranu tvoří silnice lemovaná tavernami, občerstveními, bary a diskotékami, kavárnami; dále je zde bankomat, lékařská ordinace a lékárna a množství autopůjčoven.
  Třetí stranou tohoto trojúhelníku je malebná ulička, kterou se dostanete k místnímu kostelíku. I zde naleznete taverny a obchody. Poslední zajímavostí jsou základy antického Apollónova chrámu z 5. st. n. l., ke kterému se dostanete nenápadnou odbočkou od pobřeží. Toto místo je ideální pro všechny generace a rodinné dovolené.
 • Transfer z/na letiště trvá zhruba 60 minut.

Řecko - ostrov Korfu - letovisko Moraitika

 • Moraitika je velmi oblíbené rušné letovisko na jihovýchodě ostrova, vzdálené asi 22 km od hlavního města Korfu (Kerkyry), s častým autobusovým spojením. Nabízí neomezené možnosti zábavy a sportovního vyžití na písečno-oblázkových plážích, ze kterých se nabízí malebný výhled na hory na nedaleké pevnině. Letovisko volně navazuje na vedlejší vesničku Messonghi.
 • Transfer z/na letiště trvá zhruba 60 minut.

Dovolená v Řecku - ostrov Korfu - Glyfada

 • Zátoka Glyfada na západním pobřeží ostrova se rozprostírá na úpatí 270 metrů vysokého kopce, na jehož vrcholku se usadila malebná vesnička Pelekas. Jde o menší středisko obklopené několika nádhernými písečnými plážemi a divokou, téměř nedotčenou přírodou. Je zasazeno do malého zálivu a z obou stran jakoby uzavřeno rozličnými skalními útvary.
 • Pláž Glyfada je jednou z nejproslulejších pláží na ostrově, táhne se na vzdálenost asi dvou kilometrů a moře je zde mělké a křišťálově průzračné. Cesta vinoucí se svahem porostlým olivovníky Vás dovede do vesnice Pelekas na samém vrcholku kopce. Odtud se otevírá panorama s pohledem na centrální část ostrova, údolí Ropa, hlavní město a velkou část Iónského moře. Tento „přírodní balkón“ se nazývá od dob pravidelných návštěv císaře Viléma „císařský trůn“.
 • Doporučujeme všem co chtějí strávit klidnou dovolenou.
 • Do centra města Korfu, vzdáleného asi 16 km, je pravidelné linkové spojení.
 • Transfer z/na letiště trvá zhruba 35 minut.

Informace o Řecku a dalších řeckých ostrovech << klikněte ZDE >>

Kompletní nabídka zájezdů na řecký ostrov KORFU << ZDE >>