Detail destinace

Tabarka Tunisko - transparent

za cenu .

Počasí:

Dnes Počasí v Tabarka - transparent 23° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Dovolená v Tunisku - Tabarka

  • Tabarka se nachází v severozápadní části Tuniska v překrásné malebné přírode, která návštevníkum doslova bere dech, protože je zasazena do hornaté krajiny u moře s písečnými plážemi, korálovými útesy, skalami a zalesněným vnitrozemím. Leží v pohoří Kroumerie s nádhernými lesy, ve kterých rostou korkové duby a eukalypty a díky částečně skalnatému pobřeží, písečným plážím a piniovým lesum je Tabarka pravým rájem na potápení, rybaření, plachtění, pěší turistiku i lov, ale hlavně oblíbeným přímořským letoviskem. Moře s rozmanitou faunou a florou je v této oblasti doslova rájem pro potápeče a na své si v Tabarce přijdou i milovníci golfu.
  • Pohoří Kroumerie se zde svažuje k rybářskému přístavu Tabarky s množstvím malých rybářských lodek, dodávajících mu specifický kolorit. V západní části přístavu stojí nejfotografovanejší místo v okolí - Les Aiguilles („Jehly“). Jedná se o erodované skály, které vyčnívají v bizarních tvarech z vodní hladiny. Na této straně města leží oblázková pláž, na východě jsou pláže písečné.
  • Nejtypičtějším rysem Tabarky je stará Janovská pevnost z 16. století, která poskytuje krásný výhled na město i ostrov a s přístavem je propojena silnicí, kterou zde postavili Kartaginci.
  • Hlavní ulice města je lemována kavárnami, restauracemi a obchody, ve kterých mužete výhodně nakoupit korálové šperky, řezbářské výrobky a známé dýmky Bruyere z kořenu vřesovce stromového. Koná se zde mezinárodní festival jazzu, korálový festival a festival mladých hudebních skupin, avantgardních divadelních představení, folklóru a tance.
  • Informace také na www.tunisia.com
  • Transfer z/na letiště Tabarka do/z hotelu trvá zhruba 20 minut.
  • Transfer z/na letiště Tunis-Kartágo do/z hotelu trvá zhruba 150 minut.

Další užitečné informace k dovolené v Tunisku << klikněte ZDE>>